System do nakładania wosku RIEPE®

Wysoki połysk bez efektu ramki

Polerownie przy użyciu wosku, to proces, który w produkcji płyt nadaje wysokiego połysku obrabianego obrzeża. Sztaba wosku jest zamocowana za pomocą dwóch siłowników zaciskowych. Kiedy zawór 5/2 zostaje włączony, cylinder przesuwa sztabkę wosku do tarczy, która nanosi wosk na obrabiany przedmiot. Po upłynięciu czasu ustalonego na regulatorze czasowym (około 3 sekundy), zawór 5/2 zostaje wyłączony i sztabka wosku wraca do początkowej pozycji.

System składa się z:

 • Jednostki do automatycznej aplikacji wosku WZG
 • Twardej sztabki wosku RWR 1770
 • Tarczy polerskiej do nanoszenia wosku 160×50/20 mm
 • Materiałowej tarczy polerskiej WZG 160×50/20
 • Środka do usuwania wosku LP 175/11
 • Antystatycznego środka chłodzącego WZG 12 26

System nie może być zamontowany w maszynie jako modernizacja. A Decyzję o zastosowaniu systemu do automatycznego nakładania wosku Riepe®, należy uwzględnić na etapie zamawiania/ produkcji maszyny.

Jako rozbudowę istniejącej już lini produkcyjnej proponujemy oddzielne stanowisko Polerki Riepe®.

Polerka została specjalnie opracowana, aby spełnić wymagania wykończenia na wysoki połysk w obszarze promienia obrzeża. Bez potrzeby dużej inwestycji, Polerka pozwala na szybkie i rentowne wykończenie płyt na wysoki połysk. Kompaktowa konstrukcja Polerki gwarantuje proces przyjazny dla użytkownika, będąc dodatkiem ulepszającym Twój proces produkcyjny.

Przedmiot, który został już obrobiony na okleiniarce, jest przesuwany na stole rolkowym wzdłuż trzech tarcz polerskich ustawionych pod kątem 45°. Przedmiot obrabiany powinien być przesuwany od prawej do lewej strony ze stałą prędkością.

 • Ręczny system polerujący
 • Uniwersalne stosowanie
 • Niski koszt inwestycji
 • Odpowiednie akcesoria
 • Możliwość rozbudowy / wydłużenia

Przedmiot obrabiany powinien być przesuwany od prawej do lewej strony ze stałą prędkością. Specjalna sztabka twardego wosku jest ręcznie nakładana na blaszkową tarczę poleską, a z niej na przedmiot obrabiany.

Dla dłuższych przedmiotów obrabianych dodatkowe rolki mogą być zamontowane po prawej i lewej stronie Polerki. Regularna wymiana tarcz polerskich gwarantuje stałą pracę z wysoką jakością.

Parametry:

Waga 190 kg

Wymiary 1013 x 1104 x 1070 mm

Napięcie 380 V

Tarcze polerujące

1) Materiałowe lamele tarczy polerującej obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu, najpierw polerując promień woskiem.

2) Pierwsza tarcza polerująca , obraca się zgodnie z kierunkiem ruchu elementu , usuwając nadmiar wosku.

3) Druga tarcza polerująca pracuje zgodnie z kierunkiem ruchu elementu, usuwając efekt wosku nadając idealnie gładką powierzchnię.

Regulacja wysokości

Regulacja wysokości pozwala na łatwe ustawienie żądanej pozycji roboczej.

Regulacja tarczy polerskich

Trzy tarcze polerskie mogą być indywidualnie nastawiane zarówno pionowo jak i poziomo do pojedynczego elementu. Wymiana może być wykonana łatwo i szybko.

Nakładanie wosku

Specjalny twardy woski jest ręcznie aplikowany/ nakładany na element poprzez blaszki/lamele tarczy polerskiej.

Połączenie elektryczne

Dla pracy wymagane jest połączenie 380 V. Opcjonalnie dodatkowo może być zamocowany transformator jeżeli jest to wymagane.

UNO – Profilowy nóż/ skrobak

Warunkiem optymalnego polerowania krawędzi jest zastosowanie podczas obróbki UNO – Noża/ skrobaka profilowego 12x20x2 mm Dostępne profile: 1,0/r1,5/r2,0/r2,5/r30

Sztaba/laska wosku

Uniwersalna twarda sztaba wosku używana zarówno do obrzeży ABS oraz PMMA.

Rozszerzalna

Dla dłuższych elementów opcjonalne dodatkowe zestawy rolek mogą być dopasowane zarówno do lewej jak i prawej strony Polerki.